O mnie

Nazywam się Aleksandra Janiszewska. Jestem historyczką sztuki, kuratorką sztuki niderlandzkiej, holenderskiej i flamandzkiej w Muzeum Narodowym w Warszawie, a także pasjonatką opowiadania o sztuce.

Założyłam tego bloga w 2019 roku jako miejsce do dzielenia się moim hobby z większą liczbą osób niż grupa moich studentów na Uniwersytecie Warszawskim czy słuchaczami w muzeum, w którym mam szczęście pracować. Od tamtej pory prowadzenie bloga stało się dla mnie wspaniałą przygodą poprzez sztukę i jej opowieści. Blog, zwłaszcza w jego odsłonie na Facebooku, pozwala mi na kontakt ze wszystkimi miłośnikami sztuki, którzy mają ochotę porozmawiać.

Jeśli masz ochotę, możesz zajrzeć na moją stronę na Academia.edu , gdzie umieszczam niektóre moje naukowe publikacje. Współpracuję również z fundacją Niezła Sztuka zajmującą się popularyzacją wiedzy o kulturze i sztuce. Piszę dla ich strony.

Jeśli ciekawi Cię co jeszcze robię, zajrzyj na mój profil na LinkedIn.

Czytelniczko i Czytelniku zapraszam do kontaktu. Może masz jakieś ulubione dzieło o którym chciałabyś/chciałbyś poczytać? Jestem też otwarta na propozycje współpracy.

Napisz do mnie.